Paminklai, kapo dengimas, paminklai kapams

  • Kapų tvarkymas kapinėse.
  • Gaminame ir montuojame paminklus, antkapius, tvoreles.
  • Įrengiame kapavietes, rekonstruojame senas kapavietes, taikome nuolaidas.
Paminklas būna: vienos dalies, dviejų dalių arba trijų. Populiariausias yra dviejų dalių paminklas kapams. Antkapiniai paminklai gaminami iš švediško „Swedish black“, suomiško „Aurora“, rusiško „Karelia“, norvegiško, indiško granito, marmuro. Pagaminti iš šio akmens, paminklai yra kokybiški, atsparūs mūsų klimato sąlygoms, bei ilgaamžiai. Galime pagaminti ir vienetinį paminklą, arba tiesiog yra galimybė, išsirinkti jau pagamintą paminklą. Paminklai kapams - pilnai poliruoti arba dalinai. Pilnai poliruoti paminklai atsparūs „žaliavimui“, juos lengva prižiūrėti, jie lengvai nuvalomi. Paminklų kainos priklauso nuo granitinio akmens, paminklo storio, jo dydžio. Taip pat, paminklo kainai turi įtakos, vienetinio paminklo sudėtingumas. Gaminame paminklus, pagal jūsų projektus, brėžinius. Individualūs  paminklai gaminami iki 2 mėnesių laikotarpio.

Paminklo pasirinkimas ir priežiūra: į ką atkreipti dėmesį

Mirus brangiam, artimam žmogui, kiekvienam iš mūsų svarbu įamžinti jo atminimą ir parodyti meilę ir pagarbą. Kapas virsta ir simboline susitikimo vieta su iškeliavusiais amžinybėn, kur lankysis ne viena karta. Būtent akmuo nuo seno žymi laidojimo vietas, tad paminklo pasirinkimui verta skirti laiko ir atkreipti dėmesį į jo dydį, naudojamas medžiagas, kokybę ir priežiūros aspektus. Kiekvienai situacijai profesionalai gali pasiūlyti ir individualų sprendimą. Tačiau susipažinti su pasirinkimo kriterijais bei rekomendacijomis, verta kiekvienam, kuriam rūpi kokybė ir ilgaamžiškumas.

Akmens dydis

Renkantis paminklo dydį, privalu atsižvelgti į kapavietės plotą ir laidojimo vietų skaičių. Šeimyninėse kapavietėse beveik visada statomi didesni paminklai nei vienvietėse. Populiariausi - dviejų dalių paminklai. Akmens dydis ir forma – individualus pasirinkimas, atsižvelgiant į poreikius ir galimybes. Pasak paminklų meistro Pauliaus Latvio, dažniausiai pirkėjai paminklą pasirenka iš įmonės pateiktų pavyzdžių interneto svetainėje ar ekspozicinėje aikštelėje, pirmenybę teikia juodiems arba juodos ir kitos spalvos deriniui, vidutinio dydžio paminklams, kone dvigubai mažesniems nei buvo populiaru prieš 15-20 metų. Iš plataus gamintojų asortimento ras ką išsirinkti ir pageidaujantys kuklaus, subtilaus atminimo akmens, ir norintiems išskirtinio įamžinimo, atspindinčio neeilinius velionio pasiekimus, menišką sielą ar ypatingą charakterį.Vertinantiems išskirtinumą ir savo artimojo atminimui įamžinti pageidaujantiems originalaus, vienetinio kūrinio, paminklų meistrai, išklausę visas idėjas ir troškimus, pasiūlys individualų sprendimą.

Kokybiškos medžiagos

Paminklai dažniausiai gaminami iš granito – šviesios spalvos plutoninio akmens, randamo kalnuotose vietovėse. Patartina atkreipti dėmesį į medžiagos kilmės šalį. Iš švediško „Swedish black“, suomiško „Aurora“, rusiško „Karelia“, norvegiško, indiško granito, marmuro pagaminti antkapiniai paminklai yra kokybiški, atsparūs mūsų klimato sąlygoms bei ilgaamžiai. Kiniškas tamsus granitas ir iš jo pagaminti paminklai – pigesni, tačiau toks akmuo yra labiau prisotintas geležies, dėl drėgno oro paminklas gali pradėti rūdyti. Taip pat juodo granito paminklas iš Karelijos Rusijoje kainuos šiek tiek daugiau, tačiau džiugins nepriekaištinga kokybe. Rusiškas akmuo pasižymi didesniu tūriu, tad yra stipresnis ir ilgaamžiškesnis, jame beveik nėra metalų, todėl išvengiama rūdžių grėsmės. Panašiomis kokybės savybėmis pasižymi ir švediškas granitas. Be to, iš jo pagamintiems, poliruoto akmens paminklams prabangos įspūdį ir išskirtinumo suteikia daug mažų blizgučių, tad už tokį paminklą tektų sumokėti daugiau. Norint kokybiško akmens, tačiau turint ribotą biudžetą – sprendimas yra rinktis dalinį apdirbimą (poliruotą priekį, tašytus šonus, tašytą nepoliruotą paminklo vidinę dalį).

Paminklo priežiūra

Svarbi ne tik paminklo išvaizda ir kokybė, bet ir praktiniai priežiūros aspektai. Kiekvienam rūpestingam artimajam svarbu, kad jo brangaus žmogaus kapas atrodytų tvarkingai, tačiau privalumas, jei priežiūra nereikalauja daug laiko ir ypatingų pastangų. Dėl užimtumo, laiko trūkumo bei atstumų ne visuomet įmanoma aplankyti artimųjų kapus taip dažnai, kaip norisi, todėl svarbu renkantis paminklą išsiaiškinti, ir kaip jį prižiūrėti, kad jis išlaikytų dailią išvaizdą ir patrauklų estetinį vaizdą kuo ilgiau ir keltų kuo mažiau rūpesčių. Specialistai, siekiantiems maksimalios kokybės įdedant minimaliai pastangų priežiūrai, rekomenduoja rinktis pilnai apdirbtus, iš visų pusių poliruotus paminklus, pagamintus iš kokybiško granito. Tokio paminklo priežiūra bus lengva – tereikės kas mėnesį nuvalyti drėgna kempine ir jis visuomet atrodys tarsi naujas, bus atsparus žaliavimui. Jei poliruota tik priekinė paminklo dalis – priežiūra sudėtingesnė. Nepoliruota dalis – tašyti ar tik šlifuoti šonai ir galinė dalis – gali pradėti kerpėti bei samanoti. Tačiau tinkamai prižiūrint, tai išvengiama. Nuvalyti cemento, riebalų dėmes, grafiti piešinius, apsaugoti nuo pelėsių ar žaliavimo sėkmingai galima šveičiant paminklą specialiais šepečiais bei naudojant specialias šiam akmeniui skirtas valymo priemones – skystus valiklius bei impregnantus. Jei atsiranda įsisenėjusių pažeidimų, verta kreiptis į profesionalus ir paminklą atnaujinti.

Paminklai gaminami iš įvairių akmenų

Paminklai Vilniuje

Įrenginėdami kapavietes ir statydami paminklus- naudojame tik kokybiškas detales. Įrengimo darbai atliekami taip, lyg visa tai darytumėme sau.

Mums kiekvienas klientas yra svarbus. Visuomet išklausome kiekvieną klientą ir kiekvieno žmogaus lūkesčius. Visada patys tikslinamės, kad nebūtų kažkokių nesusikalbėjimų. Į savo darbą žiūrime labai rimtai, atsakingai ir atidžiai, todėl tikime, kad galime patenkinti Jūsų lūkesčius. Antkapinis paminklas tai akmuo, nuo seno žmonės skaptuodavo užrašus lauko akmenyse, kad amžiams įamžintų artimojo vardą akmenyje. Ir šiais laikais kapų paminklai gali būti, kad ir paprastas lauko akmuo, apšlifuotas ir iškaldintas. Turime įvairaus pobūdžio granito- juo prekiaujame bei naudojame jį, pagal Jūsų poreikį kapaviečių įrengimams. Granitas yra šviesios spalvos plutoninis akmuo, randamas kalnuotose vietovėse. Didžiausia jo dalis yra sudaryta iš kvarco, kalio ir natrio špatų. Šios medžiagos sudaro netoli 80% visos uolienos. Mūsų Google+ paskyra: Google+

Kapo dengimas plokštėmis

Granitas susiformuoja vykstant lėtai magmos kristalizacijai giliai po žeme. Paprastai dėl įvairių žemės judėjimo procesų granitas per ilgą laiko tarpą iškyla į žemės paviršių.
Kapo dengimas plokste

Kapas uždengtas granito plokštėmis - ilgaamžis, jį paprasta prižiūrėti.

Mes dengiame kapą granito plokštėmis, gaminame  granitines tvoreles, mūsų gaminami paminklai iš kokybiško granito. Granitinių plokščių storis yra nuo 2cm storio, iki 3m ilgio ir iki 1,8m pločio. Kapavietės uždengimui galime pasiūlyti apie 20 skirtingų rūšių granitinių plokščių: suomiško, švediško, norvegiško, afrikietiško, rusiško, indiško akmens.  Taip pat gaminame granitines tvoreles iš įvairaus akmens. Kapavietę padengtą akmens ploštėmis paprasta prižiūrėti, plokštes lengva valyti, nušluoti. Esant reikalui, plokštes galima nukelti. Granito plokštės pasižymi ilgaamžiškumu bei patvarumu. Plokštės būna poliruotos, degintos, tašytos, šlifuotos. Granitinių plokščių kaina priklauso nuo jų rūšies, matmenų, storio. Nuo plokščių storio priklauso jų stiprumas apkrovos metu. Dažniausiai dengiant kapavietes, jų storis yra nuo 3cm iki 6cm. Esant paminėtiems storiams nėra baimės, kad užlipus ant plokštės ji gali trūkti.   Apsilankykite mūsų facebook paskyroje ir pamatykite daugiau nuotraukų bei informacijos:  Čia  

Vaizdo medžiaga: Paminklai, kapų plokštės